Mieszkanie dla Młodych we Wrocławiu

Aktualności
piątek, 20 marca 2015 12:37

 

mdmDo 30 września 2018 roku można ubiegać się o dopłatę do kredytu hipotecznego w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych" (MdM). Dofinansowanie będzie można otrzymać na zakup mieszkania o powierzchni do 75 m2 (85 m2 w przypadku rodzin wielodzietnych). Nie wszystkie nieruchomości spełniają jednak wymogi programu. By otrzymać dopłatę, cena metra kwadratowego mieszkania kupowanego we Wrocławiu nie może przekroczyć 5112, 25 złotych. Kwota ta (tzw. wskaźnik przeliczeniowy) aktualizowana jest przez wojewodę raz na kwartał.

Gdzie we Wrocławiu znajdziemy mieszkania oferowane w systemie MdM?

- W kwocie do 5112,25 zł za metr kwadratowy, można znaleźć ciekawe oferty np. na Krzykach lub na Psim Polu. W tych dzielnicach dostępne były w ostatnich latach stosunkowo atrakcyjne działki budowlane. Dzięki temu powstające tu mieszkania oferowane mogą być po niższych cenach. Dość trudno na ten moment byłoby natomiast znaleźć mieszkanie do MdM na Starym Mieście lub w Śródmieściu - uważa Tomasz Bednarek z WPBM Mój Dom S.A. - Dla przykładu: za dwupokojowe mieszkanie przy ul. Zatorskiej (Zakrzów) o powierzchni 49,5 m2, z miejscem postojowym w garażu podziemnym, zapłacimy niecałe 238 tysięcy, czyli około 4770 za m2. Cenę poniżej 5112 za m2 spotkamy też choćby przy ul. Babiego Lata na Krzykach. Trzy pokoje z balkonem i wydzieloną kuchnią, o łącznej powierzchni ponad 66 m2, położone przy Babiego Lata, to koszt rzędu 338 tysięcy. Kryteria programu MdM spełniają również niektóre większe, ponad 70-metrowe mieszkania. Przykładem może być 72 m2 przy ul. Pięknej na Krzykach, w cenie 5510 za m2. Warto rozważyć, czy dzięki dopłacie do kredytu hipotecznego nie będziemy mogli pozwolić sobie na większy metraż.

Kto skorzysta z programu MdM

O dopłatę do kredytu hipotecznego starać się mogą zarówno single, małżeństwa jak i samotnie wychowujący dziecko rodzice. Warunek: wiek do 35 lat. W przypadku małżeństw wystarczy, aby spełniał go jeden z małżonków. Dofinansowywany kredyt musi także pokrywać minimum 50% kwoty zakupu mieszkania, a kredytobiorcy nie mogą być właścicielami innych nieruchomości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież