Domowe ognisko

Dom i ogród
czwartek, 15 listopada 2012 10:57

W chłodne dni szukamy ciepła, przy nadmiarze wydatków – oszczędności. Zarówno jedno, jak i drugie uzyskamy, decydując się na kominek, który dodatkowo wprowadzi przytulny klimat do wnętrza naszego domu.

kominek-kadr

Dopasowanie kominka do domowego wnętrza nie jest rzeczą trudną. Ze względu na styl wykonania, na rynku spotkamy się zarówno z formami nowoczesnymi, jak i klasycznymi. Do tych najbardziej popularnych w naszych domach zaliczamy kominki wykonane z prefabrykowanych elementów lub
z cegieł, kamieni, marmuru bądź łupanego piaskowca. Z kolei do tych rzadziej spotykanych we wnętrzach domowych salonów zaliczamy kominki artystyczne, które zaskakują kształtami i wykorzystywanymi do ich powstania elementami.

Kominek to nie tylko efektowna ozdoba domu, która wytwarza w nim oryginalny klimat, ale także źródło ciepła. Do najbardziej popularnych należą kominki zamknięte z wkładem kominkowym.

Na naszym rynku dostępnych jest kilka tysięcy rodzajów wkładów kominkowych. Różnią się one materiałem, z jakiego są wykonane, wyglądem i oczywiście
ceną.

– Zakup kominka to nie inwestycja na rok czy dwa, ale na długie lata, dlatego dobrze by było, gdyby wytrzymał taką próbę czasu – zwraca uwagę Anna Giersz z firmy Kominkowo.pl. – Wkłady kominkowe dzielimy głównie na te z płaszczem wodnym, nadmuchowe i coraz bardziej popularne – akumulacyjne, które gromadzą ciepło i stopniowo oddają je jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w kominku.

Co zrobić, jeżeli sami nie wiemy, jaki wybrać kominek i czym kierować się przy wyborze wkładu kominkowego? Jak radzi Anna Giersz, najlepiej umówić się z doradcą i omówić ten temat w salonie kominkowym. Na takie spotkanie dobrze jest się przygotować, zabierając ze sobą projekt domu oraz zdjęcia miejsca, w którym przyszłościowo miałby stanąć kominek.

opr. EM

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież